Na czym konkretnie polega kanałowe leczenie?

Świetna metoda leczenia

Leczenie kanałowe Kraków inaczej leczenie endodontyczne to metoda leczenia oraz w zasadzie czasem jedyny ratunek przed usunięciem zęba w przypadku zapalenia miazgi czy też jej martwicy. Polega ono na usunięciu nerwu, a więc miazgi, która się znajduje w koronowej części oraz w kanałach, które biegną w samych korzeniach zęba, a następnie wypełnieniu pustych powstałych przestrzeni pomiędzy materiałami specjalnymi.

Przyczyny leczenia kanałowego

Do samej konieczności przeleczenia kanałowo zęba dochodzi, wówczas gdy w miazdze, a więc w nerwie pod wpływem działania ciągłego czynników drażniących powstanie zapalny stan, który w dalszym kroku doprowadzić może do jej martwicy. Drażniącymi czynnikami są najczęściej bardzo głębokie próchnicowe ubytki. Do obumarcia samej miazgi dojść może także w wyniku mechanicznego urazu (uderzenie w ząb, złamanie korony zęba, obciążenia nadmiernego, ścierania się tkanek twardych zęba chociażby w przypadku bruksizmu).

Musimy wiedzieć, że leczenie kanałowe Kraków nie zawsze daje nam dolegliwości bólowe. Jest to bezpośrednio spowodowane osobniczą zmiennością pacjentów, a dokładniej samej ich wrażliwością na sam ból. Stąd właśnie są niezbędne regularne kontrolne wizyty u stomatologa. Najczęściej miazga jednak w zapalnym stanie daje dolegliwości okresowe bólowe, które się charakteryzują występowaniem samoistnym o częstotliwości się zwiększającej oraz natężeniu i wykazuje samą wrażliwość zęba na gorące napoje oraz także pokarmy.