Leczenie kanałowe Kraków

Leczenie kanałowe jest najczęściej ostatnią deską ratunku dla pacjenta, którego stan uzębienia nie jest zadowalający. Ten sposób leczenia jest wykorzystywany, gdy dojdzie do zapalenia miazgi. Wtedy wizyta u odpowiedniego specjalisty jest nieodzowna.

Kiedy zacząć leczenie kanałowe

Jest wiele przyczyn leczenia kanałowego. Do najpopularniejszych należą:

  • zapalenie miazgi
  • niedopełnione kanały korzeniowe
  • zmiany okołowierzchołkowe

Najczęstszym objawem wskazującym na konieczność leczenia kanałowego, jest silny ból zęba, która powstał wskutek zakażenia. Wiąże się to przede wszystkim z faktem, że zapalenie nie było wcześniej właściwie leczone.

Jak wygląda leczenie kanałowe?

Pierwszym krokiem w leczeniu kanałowym jest usunięcie próchnicy z zęba. Następnie dentysta powinien usunąć miazgę, po czym oczyścić kanały korzeniowe i je poszerzyć. Następnie kanały powinny zostać przez niego zdezynfekowane roztworem podchlorynu sodu. Potem stosuje specjalne preparaty, które zapobiegną rozwojowi bakterii. Potem zęba należy zaplombować.

Leczenie kanałowe Kraków

Klient powinien uprzednio zapoznać się też z cennikiem usług gabinetu w swojej okolicy. Np. jeśli chodzi o leczenie kanałowe Kraków, inna będzie cena za leczenie kanałowe pod mikroskopem, a inna będzie cena bez mikroskopu. Jeszcze droższe jest powtórne leczenie kanałowe. Usług jest jednak znacznie więcej, np. odbudowa złamanego zęba, usuwanie zęba czy też wstawianie implantu. Dobry gabinet zwykle oferuje także chirurgię stomatologiczną, czy wybielanie zębów.

Źródło informacji: https://krakowleczeniekanalowe.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *